haidy

 

Neexistují žádné chytré domy, jen chytří lidé. My však jeden chytrý systém vytvořili a nyní tvoříme nový ve znamení komfortu, bezpečí a úspor energie.

VSTUP

Haidy chce prostřednictvím home automation systémů nabídnout koncovým uživatelům chytré a úsporné bydlení, které budou ovládat sami z pohodlí domova či „on-the-go“ a za minimální intervence techniků. Podstatou systému je zabezpečení domu či bytu klienta, řízení vytápění, ovládání rolet a žaluzií, ovládání osvětlení a zásuvek, měření spotřeby energií.

IOT

Dnes je situace zcela odlišná, objevuje se řada technologií a ty cloudové nabízejí mnoho možností. Oblíbený termín IoT pak tuto oblast činí velmi atraktivní. I proto jsme na toto téma uspořádali hackathon, o kterém se dočtete zde.

Očekává se, že v roce 2020 bude k internetu připojeno 50 miliard zařízení, většina z nich v domácnostech.

haidy app

Jste doma?

Dům se chová i podle toho, jestli jste doma. Pozná to a poznal to už i před deseti lety – například pomocí detektoru. Dnes to ví například podle polohy mobilu s ovládací aplikací, nebo senzoru připojeného do IoT sítě.

Umíme i PLC

Pro systém HAIDY vyvíjíme kompletně celé softwarové řešení. Zde řadíme i software řídící PLC, které ovládá dům a technologie v něm.

  • qest case gallery
  • qest case gallery
  • qest case gallery

INTELIGENTNÍ DOMÁCNOSTI JIŽ 10 LET

S inteligentními domy máme zkušenosti. Jádro týmu společnosti Qest vyvíjela chytré domácnosti od roku 2006, a to ještě v čase, kdy dostupnost technologií byla dosti omezená. iPady, tablety a chytré telefony neexistovaly a cloudové služby byly v plenkách.

 

  • qest case gallery
  • qest case gallery
  • qest case gallery

VÝSLEDEK

Home automation systémy ovladatelné pomocí aplikací, a to webové aplikace a mobilních aplikací pro iOS a Android – Home, Vario a Plus.

Haidy Home je základní systém pro ovládání vytápění, ventilace, osvětlení, žaluzií a pro měření energií a zabezpečení objektu. Je vhodný pro rodinný dům nebo byt.

Haidy Vario představuje systém, který lze optimalizovat na základě atypických aspektů a pro nestandardní vybavení. Systém je konfigurován na míru, je individuálním řešením a lze do něj zařadit neomezené množství prvků. Obě dosud popsané varianty se vyznačují jednoduchým ovládání, Vario navíc zohledňuje konkrétní požadavky zákazníka.

Haidy Plus pak představuje plně vybavený systém s pokročilými funkcionalitami, grafickým ovládacím rozhraním, kamerovým systémem, ozvučením místností, správou energií, podmínkovými akcemi a množstvím dalších funkcí. Všechny systémy jsou dostupné v českém jazyce.

TECHNOLOGIE

C#, React.js, Node.js, Mosaic, PLC, Java, Swift, Azure